Vizualizari
4

Voteaza & Distribuie

Descriere

Mamma Mia Becicherecu Mic a suferit a doua înfrângere consecutivă în liga a treia. Gruparea timişeană a pierdut cu 1-0 în faţa lui FC Hunedoara şi a încheiat meciul cu un jucător în minus.

Mamma Mia Becicherecu Mic a mai făcut un pas greşit în lupta pentru evitarea retrogradării. Formaţia timişeană a întâlnit în etapa a XXVII-a a pe FC Hunedoara, într-o partidă în care ambele echipe au ratat oportunităţi bune de a înscrie. Totuşi cele trei puncte au luat drumul Hunedoarei, după ce Jitaru a marcat unicul gol al meciului în minutul 75. Cu cinci minute înainte de final timişenii au rămas şi cu un om în minus, după eliminarea lui Jilcu pentru un cot aplicat în figură unuia dintre adversari.

În runda viitoare, programată la finalul săptămânii, gruparea din Becicherec joacă în deplasare împotriva lui CS Vladimirescu.