Euroinstal - Aeroterme si convectoare, Aparate de aer conditionat, Boilere, Calorifere, Cazane, Centrale termice, Panouri radiante, Panouri solare, Pompe de apă, hidrofoare, Pompe de caldura, Radiatoare, Sobe si seminee, Termostate, Tevi si robineti, Ventilatoare

ACS Poli şi-a complicat situatia, dupa 1-2 acasa cu U Cluj

acum 1 deceniu si 2 saptamani
948

Universitatea Cluj a învins, luni seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia ACS Poli Timişoara, într-un meci din etapa a XXVIII-a a Ligii I în care mijlocaşul oaspeţilor Maximilian Nicu a înscris primul său gol în campionatul intern. Golurile învingătorilor au fost marcate de Lungu '52 şi Nicu '83, în timp ce pentru gazde a înscris Popovici, în minutul 2.
1-0: Szekely l-a lansat în adâncime pe Popovici, acesta a pătruns în careu şi a înscris cu un şut la colţul lung de la 8 metri.
1-1: Max Nicu a întors cu capul un balon centrat din partea stângă şi Lungu a înscris cu un şut la colţul scurt de la 10 metri.
1-2: Max Nicu a înscris primul său gol în Liga I cu un şut din vole de la 14 metri.
ACS Poli Timişoara: Nuno Claro - Belu, Mera, Şeroni (Scutaru '36), Morariju - Poparadu (Kneeshaw '77), Ov. Petre - Popovici, Trandu, Fl. Nanu (Gorobsov '66) - Szekely. Antrenor: Dan Alexa.
Universitatea Cluj: V. Niculescu - Ciupe, Abrudan, Ninu, Tîrnăcop - Cristocea (Menezes '86), Lungu - Sauvadet (Martac '62), Kovacs (Machado '67), Nicu - Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.
În minutul 90, mijlocaţul Ovidiu Petre a suferit o accidentare la umăr şi ACS Poli Timişoara a evoluat în inferioritate numerică, deoarece antrenorul Dan Alexa efectuase toate înlocuirile.
ACS Poli care a marcat o singură dată în ultimele trei partide se află acum cu doar un punct deasupra liniei retrogradării.