Euroinstal Timisoara - instalatii sanitare, centrale termice, cazane lemne

BCM Tymes Timisoara ca si calificata in play-off

acum 9 ani si 2 luni
713

Demonstrație de forță într-un meci decisiv. BCM Tymes a câștigat meciul cu CSM Satu Mare, la scor 84-56, un rezultat care garantează în mare parte obiectiv îndeplinit pentru timișorence. Alb-violetele se luptau cu echipa din Satu Mare pentru locul 8, iar cu victoria din retur, coroborată cu cea din tur, Tymes și-a asigurat în mare propirție accederea în play-off.
Timișorencele au început foarte motivate și cu o apărare agresivă care a dat siguranță, astfel că după primul sfert diferența era deja importantă, 17-4 (!!). Până la pauza mare, alb-violetele au pus o diferență și mai mare pe tabelă, astfel că ecuația partidei era deja rezolvată, 41-15. Ardelencele au început să joace în partea secundăm dar deja era prea târziu. 84-56 scor final, iar cea mai bună marcatoare a fost din nou Biljana Pesovic, cu 22 de puncte, urmată de Maksimovic, cu 19 puncte, Krnjetin, 10 puncte, Jovovic, 9 puncte, Stoiedin, 8 puncte, Erak și Dumitrache, câte 7 puncte și Diana Moraru, 2 puncte - pentru gazde. De la oaspete, Eniko Tarța Erak a reușit 26 de puncte.