Euroinstal Giroc - boilere, centrale termice, sisteme de incalzire

CFR incheie pe locul 2 Seria Vest şi merge in play-off

acum 1 deceniu si 6 luni
790

Pe un teren foarte greu, fetele de la CFR Timişoara au jucat ultimul meci din sezonul regulat, la Baia Mare. În ciuda unei dominări copioase, “leopardele” au încheiat jocul la egalitate, 1-1. Gruparea timişoreană are o linie de clasament impresionantă, în afara acestei remize, mai înregistrând un eşc, dar şi opt victorii, calificându-se astfel în play-off, unde alături de alte 5 echipe din ţară se va lupta pentru medaliile naţionale.
Totul a început perfect pentru gruparea bănăţeană, care a deschis scorul rapid, din minutul 3 prin Ozana Ababei. Au urmat însă ratări monumentale la poarta gazdelor, eroina fiind ca în alte dăţi Larisa Sîrbovan. La pauză s-a intrat cu avantajul minim, iar în partea a doua, construcţia fazelor a fost şi mai anevoioasă, terenul greu având un rol important. Ocaziile au continuat la poarta echipei din Bbaia Mare, care avea să dea totuşi lovitura în minutul 70, pe contră, când un şut de la 30 de metri în diagonală, a păcălit-o pe portăriţa de ocazie Sorina Munteanu. 1-1 avea să se încheia partida în ciuda unui forcing de final al “leopardelor”.
Rezultat ideal pentru Baia Mare care acum este favorită la locul 3 în lupta cu Aradul, în timp ce pentru CFR a fost un test dur înaintea intrării în play-off. Fetele lui Florin Bugar merg în lupta pentru medalii de pe locul secund în Seria Vest şi debutează duminică la Brazi, într-o întâlnire care va arăta exact unde se află acum echipa de la Gara Mare.
Iată şi echipa CFR-ului, cu specificaţia că antrenorul Bugar a trebuit să folosească un 11 atupic pentru această întâlnire, din cauza indisponibilităţilor: Sorina Munteanu – Elena Obrad, Melisa Şodincă, Mihaela Durlă, Denisa Heisu, Ozana Ababei, Ionela Voica, Andreea Cojocaru, Silvia Husain (50, Florina Abrudan), Claudia Bistrian (70, Mihaela Molnar).