Medissa Vita Timisoara - Biorezonanta - Nutritie - Aromaterapie - Terapia cu plante - Cristaloterapie - Bioenergoterapie - Terapia Bowen - Terapii Access - Theta Healing - Cromoterapie - Remedii florale Bach - Terapia vibrationala Rife - Oncoterapie

CFR se impune la Baia Mare. A 5-a victorie consecutiva

acum 1 deceniu si 5 luni
724

După Brazi, Iaşi, Bucureşti, Tg. Mureş a urmat şi Baia Mare. Fetele de la CFR Timişoara au obţinut a 5-a victorie consecutivă în Superliga de fotbal feminin, după 4-1 (0-1) la Baia Mare. Clubul bănăţean este pe podium şi aşteaptă cu încredere duelul cu campioana ultimelor ediţii de campionat, Olimpia Cluj, care se va disputa sâmbătă, în etapa a doua din retur - sezon regulat.
Cu o formulă de joc destul de experimentală şi cu jucătoare care au prins echipa mai mult din postură de rezerve, feroviarele nu s-au descurcat în prima repriză. Au luat un gol îmcă din minutul 3, şi în ciuda unei dominări clare nu au reuşit să egaleze. A fost nevoie de unele schimbări, dar şi de o altă atitudine în partea a doua, iar rezultatele au venit. Floare Liheţ a înscris o dublă în minutele 61 şi 63, ambele goluri fiind marcate cu capul. Şi Manuela Voica a reuşit un gol prin acelaşi procedeu, minutul 68, iar Loredana Sas a stabilit scorul final, după un penalty obţinut de Larisa Sîrbovan în minutul 85. 4-1 pentru CFR care continuă seria bună de rezultatate şi un moral bun pentru partida de sâmbătă cu campioana ultimelor sezoane, Olimpia Cluj.
CFR Timişoara: Abălaşei – Obrad (65, Durlă), Christopoulou, Mirică, Heisu, Ababei, Stroia (59, Molnar), Liheţ, Bistrian (48, Sas), M. Voica, Lauruc (35, Sîrbovan).