PFS Cleaning Timisoara - curatenie industriala in Timisoara, Craiova, Targu Jiu, Turnu Severin, Oradea, Arad - alpinism utilitar, vanzare produse curatenie, curatenie pentru birouri, curatenie pentru hale, curateniedupa constructori, spalat mocheta cu monodisc

Club Sportiv Rugby Warriors Timisoara campioana la minirugby

acum 6 ani si 10 luni
Club Sportiv Rugby Warriors
1728

Club Sportiv Rugby Warriors Timisoara a fost si in acest sezon la nivelul asteptarilor in Campionatul Regional de Minirugby Transilvania. Echipa condusa de Codrut Nicorici a reusit sa aduca orasului Timisoara 2 titluri de campioana si unul de vicecampioana.

La grupa de U8 Club Sportiv Rugby Warriors Timisoara s-a clasat pe locul secund, dupa ce a pierdut la doar 2 puncte in clasament prima pozitiei, clasamentul fiind urmatorul:

Locul 7: BARBARIANS - 14 puncte.

La grupa de U10 Club Sportiv Rugby Warriors Timisoara a fost incununata campioana, cu un avans de 20 de puncte fata de locul doi, clasamentul fiind urmatorul:

Locul 7: CS.OLIMPIC VADU CRISULUI - 58 puncte
Locul 8: CS.SOIMII CAMPIA TURZII 2 - 14 puncte.

Grupa de U12 a fost foarte disputata pentru prima pozitiei, Clubul Sportiv Rugby Warriors Timisoara reusind sa ocupe cu doar 2 puncte avans prima treapta a podiumului, clasamentul fiind urmatorul:

Locul 1: WARRIORS TIMIȘOARA - 155 puncte
Locul 2: ACS „F. POPOVICI BAIA MARE” - 153 puncte
Locul 3: „U” CLUJ NAPOCA - 142 puncte
Locul 4: CS.SCM TIMIȘOARA - 125 puncte
Locul 5: CSM CAMPIA TURZII - 122 puncte
Locul 6: VULTURUL NEGRU ORADEA - 26 puncte.