Euroinstal Timisoara - instalatii sanitare, centrale termice, cazane lemne

Cupa Timisoarei la sah si-a desemnat invingatorii

acum 1 deceniu si 6 luni
879

Cea de a patra editie a Cupei Timisoara la sah s-a incheiat cu victoria maestrului FIDE Teodor Anton, care a obtinut 6,5 puncte in cele noua runde cate au programat competitia. Al patrulea in lista ELO, sportivul legitimat la Clubul Medicina nu a cedat nici o partida, inregistrand patru victorii si cinci remize.
Locul secund a revenit unui alt timisorean, maestrul FIDE Robin Dragomirescu, de la Clubul Sportiv Scolar nr. 1, care a totalizat 6 puncte. Pe locul trei s-a clasat maestrul international Serghei Vedmediuc, din Republica Moldova, tot cu 6 puncte.
Turneul de categoria B a fost castigat de satmareanul Dinu Suciu (6,5 puncte), iar in competitia juniorilor s-a impus moldoveanul Dumitru Scripnic (8 puncte). La turneul open rezervat copiilor si juniorilor victoria a revenit lui Gabriel Ilisoi (8,5 puncte). Cupa Timisoarei la sah a reunit la start un numar de 54 de sportivi.