Euroinstal - Aeroterme si convectoare, Aparate de aer conditionat, Boilere, Calorifere, Cazane, Centrale termice, Panouri radiante, Panouri solare, Pompe de apă, hidrofoare, Pompe de caldura, Radiatoare, Sobe si seminee, Termostate, Tevi si robineti, Ventilatoare

ACS Poli merge in optimi dupa ce bate Targoviste in deplasare

acum 7 ani si 5 luni
1075

Formația Poli Timișoara a reușit calificarea în optimile Cupei României după ce a trecut în deplasare, la Mioveni, de Chindia Târgoviște, scor 2-0. Ambele goluri au fost marcate de Catalin Doman, unul in minutul 30, celalalt in minutul 54. Ionut Popa nu a riscat si a trimis un 11 aproape de cel ideal. Dupa un meci dominat clar, Poli s-a impus si si-a castigat dreptul de a juca in optimile competitiei.
CHINDIA TÂRGOVIŞTE - ACS POLI TIMIŞOARA 0-2 (Doman 30', 54')
Stadion: Orăşenesc (Mioveni);
Arbitru: Eduard Ioniţă; Asistenţi: Erchian Ionus şi Florin Iacob (toţi din Constanţa).
„Noi ne-am propus să mergem mai departe. Mă bucur pentru jucători că au realizat niște lucruri minunate din vară până acum. Astăzi am întâlnit un adversar bun de liga a II-a, băieții au jucat foarte serios, mai puțin la 2-0 când poate s-au considerat cu sacii în căruță, dar eu pun acest lucru și pe faptul că echipa e obosită la ora actuală. Plecăm cu autocarul și mă gândesc în perspectiva jocului care urmează da la Botoșani, unde întâlnim o echipă foarte-foarte bună, sper să nu se instaleze oboseala. Echipa a câștigat al patrulea joc oficial, nu a primit gol. Este un lucru minunat, trăim un sentiment aparte”, a spus Ionut Popa, antrenorul banatenilor, dupa partida.