Claudia Nastacă - organizator de cursuri din Timisoara pentru copii, ateliere pentru copii

I-a salvat Taborta

acum 1 deceniu si 6 luni
772

FC Timisoara continua parcursul in Cupa Romaniei "Timisoreana", dupa ce a trecut in optimile de finala cu 4-3 de divizionara secunda Vointa Sibiu. Victoria a fost insa obtinuta cu mare dificultate, elevii lui Cosmin Contra impunandu-se abia in urma loviturilor de departajare. La finalul timpului regulamentar de joc scorul era 1-1.
Goga a deschis scorul pe arena Dan Paltinisanu in minutul 13, iar oaspetii au egalat cu doar doua minute inainte de final. Cum in perioada de prelungiri nici una dintre echipe nu a reusit sa inscrie, s-a trecut la executarea penalty-urilor. Sepsi, Zicu, Tames si Magera au transformat pentru banateni, in timp ce Scutaru a ratat, insa Taborta a aparat doua dintre loviturile de departajare ale sibienilor.