Anunt Diamant Euroinstal - Simion Barnutiu

Euroinstal Timisoara - instalatii sanitare, centrale termice, cazane lemne

Tecau si Rojer, calificati in semifinalele Turneului Campionilor! La fel ca si Mergea si Bopanna

acum 8 ani si 4 luni
772

Perechea formată din tenismanul român Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer s-a calificat, miercuri seara, în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra la dublu, după ce a învins cuplul croato-brazilian Ivan Dodig/Marcelo Melo, cu 6-4, 7-6 (3), în al doilea lor meci din Grupa Fleming/McEnroe.
Perechea romano-olandeza a dominat partida. In primul set a reusit un break rapid destul pentru a incheia setul cu 6-4. In mansa secunda, cei doi pareau scapati in castigatori, dar Tecau a ratat la 5-4 o minge de meci pe propriul serviciu. S-a ajuns in tie-break, si perechea „noastra” s-a impus fara emotii. Doua victorii din doua posibile pana acum si cei doi s-au calificat in semifinale indiferent de rezultatele ultimei etape.
Marti, perechea alcătuită din tenismanul român Florin Mergea și indianul Rohan Bopanna s-a calificat în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra, după ce a învins cu 6-3, 7-6 (5) cuplul Jamie Murray (Marea Britanie)/John Peers (Australia), în Grupa Ashe/Smith. Mergea și Bopanna (N. 8), ultimii calificați la turneul londonez, s-au impus într-o oră și 15 minute, bifând a doua victorie în două seturi (dupa succesul cu gemenii Bryan), fapt care le asigură prezența în penultimul act al competiției.