Vizualizari
826

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

CSM Lugoj a urcat pe locul 8, ultimul care duce în play-off în urma rezultatelor intermediarei din prima ligă de volei feminin. Fetele lui Bogdan Paul s-au impus la Sibiu şi au profitat de eşecul Craiovei de acasă cu Constanţa, pentru a face “rocada” cu gruparea din Bănie. Cu câteva etape înainte de finalul sezonului regulat, bănăţencele îşi pot îndeplini obiectivul, care la un moment dat părea compromis.
Pe Cibin, primul set a fost aproape decisiv şi câştigat la 24 de CSM, care şi-a adjudecat şi manşa următoare, la 19. Sibiul a revenit, luând setul 3 la 18, dar Lugojul a dat lovitura de graţie în sfertul 4, când pe fondul mai multor servicii excelente s-a făcut diferenţa. Lugojul a luat setul la 13 şi s-a impus meritat cu 3-1.
Urmează meciul din weekend cu Piatra Neamţ şi în cazul unei victorii, şansele de a urca în play-off vor fi de 90%.
CSM Lugoj: Diana Tătaru, Ionela Canea, Daniela Lupescu, Katarina Jovanovic, Ioana Vasinca, Ivana Radonjic și Andreea Ispas ( libero ). Au mai evoluat Veronica Lupașcu, Laura Lungu și Carmen Grama. Antrenor: Bogdan Paul