ACS Poli şi-a complicat situatia, dupa 1-2 acasa cu U Cluj

Vizualizari
930

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

Universitatea Cluj a învins, luni seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia ACS Poli Timişoara, într-un meci din etapa a XXVIII-a a Ligii I în care mijlocaşul oaspeţilor Maximilian Nicu a înscris primul său gol în campionatul intern. Golurile învingătorilor au fost marcate de Lungu '52 şi Nicu '83, în timp ce pentru gazde a înscris Popovici, în minutul 2.
1-0: Szekely l-a lansat în adâncime pe Popovici, acesta a pătruns în careu şi a înscris cu un şut la colţul lung de la 8 metri.
1-1: Max Nicu a întors cu capul un balon centrat din partea stângă şi Lungu a înscris cu un şut la colţul scurt de la 10 metri.
1-2: Max Nicu a înscris primul său gol în Liga I cu un şut din vole de la 14 metri.
ACS Poli Timişoara: Nuno Claro - Belu, Mera, Şeroni (Scutaru '36), Morariju - Poparadu (Kneeshaw '77), Ov. Petre - Popovici, Trandu, Fl. Nanu (Gorobsov '66) - Szekely. Antrenor: Dan Alexa.
Universitatea Cluj: V. Niculescu - Ciupe, Abrudan, Ninu, Tîrnăcop - Cristocea (Menezes '86), Lungu - Sauvadet (Martac '62), Kovacs (Machado '67), Nicu - Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.
În minutul 90, mijlocaţul Ovidiu Petre a suferit o accidentare la umăr şi ACS Poli Timişoara a evoluat în inferioritate numerică, deoarece antrenorul Dan Alexa efectuase toate înlocuirile.
ACS Poli care a marcat o singură dată în ultimele trei partide se află acum cu doar un punct deasupra liniei retrogradării.