Timisoara

Premiile „Student Eminent” au ajuns la a XXII-a ediţie

Eveniment de excepție la Timișoara: balerinii ruși au făcut spectacol pe gheață la Sala Olimpia. GALERIE FOTO

Detalii

Categorie
Stiri Cultura
Modificat
acum 7 luni si 2 saptamani
Vizualizari
136

Voteaza & Distribuie

Descriere


Premiile „Student Eminent” au ajuns la a XXII-a ediţie


„Student Eminent”, evenimentul anual organizat de Asociaţia Orizonturi Universitare în parteneriat cu Consiliul Local al municipiului Timişoara şi cu filiala locală a Academiei Române, prin care se premiază studenţii şi tinerii cercetători din centrul universitar Timişoara, va avea loc luni, 18 decembrie 2017, la ora 19:00, în Amfiteatrul „Alexandru Rogojan” al Universităţii Politehnica Timişoara, clădirea "Electro", Bd V. Pârvan nr. 2.
În cadrul festivităţii, ajunsă la cea de-a XXII-a ediţie, se acordă diploma şi premiul „Student Eminent” câte unui student de la facultăţile universităţilor de stat şi particulare din Timişoara: Universitatea Politehnica Timişoara, Universitatea de Vest, Universitatea de Medicină şi Farmacie „Victor Babeş”, Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară a Banatului „Regele Mihai I al României” , Universitatea Tibiscus, Universitatea „Ioan Slavici”. De asemenea, în cadrul aceluiaşi eveniment, diploma şi premiul „Cercetător Eminent” se acordă unor tineri cercetători de la universităţile menţionate, cu teza de doctorat susţinută recent şi cu rezultate remarcabile în activitatea universitară (pentru aceştia, pe lângă diplomă şi premiul în bani şi cărţi, se asigură şi publicarea gratuită a unei cărţi la Editura „Orizonturi Universitare”. Anul acesta vor fi premiaţi 36 de studenţi şi 3 tineri cercetători.
Manifestarea va fi însoţită, în mod tradiţional, de Târgul de Carte „Orizonturi Universitare”, ediţia a 13-a.


Lista laureaţilor diplomei şi premiului „Student eminent 2017”


Nr.
Numele şi prenumele Universitatea Facultatea şi anul de studiu Media
crt.
1.
Stancu Iulia Ana Maria Universitatea Politehnica Arhitectură, IV 9,43
2.
Heidelbacher Andrei Universitatea Politehnica Automatică şi Calculatoare, IV 9,97
3.
Cozma Ioana Universitatea Politehnica Chimie Industrială şi Ingineria Mediului, IV 10
4.
Soltan Victor Universitatea Politehnica Construcţii, II 9,80
5.
Schmiedt Patrik Dennis Universitatea Politehnica Electronică şi Telecomunicaţii, IV 9,28
6.
Butaru Florinel Universitatea Politehnica Electrotehnică şi Electroenergetică, I Master 9,65
7.
Cioroagă Bogdan Dorel Universitatea Politehnica Inginerie din Hunedoara, IV 9,92
8.
Pleş Cătălin Florin Universitatea Politehnica Management în Producţie şi Transporturi, III 9,82
9.
Opincă Paul Universitatea Politehnica Mecanică, IV 9,97
10.
Hauer Karina Bianca Ioana Universitatea Politehnica Ştiinţe ale Comunicării, III 9,70
11.
Popescu Flavia Aurora Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară Agricultură, IV 10
a Banatului "Regele Mihai I al României"
12.
Mihalache Aura Alexandra Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară Horticultură şi Silvicultură, IV 10
a Banatului "Regele Mihai I al României"
13.
Marean Marina Mirabela Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară Management Agricol, IV 10
a Banatului "Regele Mihai I al României"
14.
Predescu Gheorghe Vicenţiu Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară Medicină Veterinară, VI 10
a Banatului "Regele Mihai I al României"
15.
Oprinescu Claudia Izabela Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară Tehnologia Produselor Agroalimentare, IV 9,30
a Banatului "Regele Mihai I al României"
16.
Ferencz Maria Alexandra Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară Zootehnie şi Biotehnologii, III 9,96
a Banatului "Regele Mihai I al României"
17.
Pădurean Carla Cezara Universitatea de Vest Arte şi Design, III 9,91
18. Cîrcioban Denisa Laura Universitatea de Vest Chimie, Biologie şi Geografie, II Master 10
19. Bulucea Mariana Cristina Universitatea de Vest Economie şi Administrarea Afacerilor, II 9.75
20. Lazăr Silviu Ioan Universitatea de Vest Drept , IV 9,89
21. Farzat Sara Maria Universitatea de Vest Educaţie Fizică şi Sport, II 9,58
22. Cordoş Andrei Universitatea de Vest Fizică, I Master 9,98
23. Gherheş Florin Universitatea de Vest Litere, Istorie şi Teologie, I Master 9,98
24. Vîlceanu Mihnea Florin Universitatea de Vest Matematică şi Informatică, III 10
25. Kristof (Banyacskai) Iolanda Lorena Universitatea de Vest Muzică şi Teatru, III 10
26. Sîrbu (Herbil) Iulia Universitatea de Vest Sociologie şi Psihologie, II 10
27. Șain Andreas Universitatea de Vest Ştiinţe Politice, Filosofie şi Ştiinţe ale Comunicării, II 9,45
28. Similie Maria Diana Universitatea de Medicină şi Farmacie "Victor Babeş" Farmacie, III 10
29. Mircea Monica Nicoleta Universitatea de Medicină şi Farmacie "Victor Babeş" Medicină V 10
30. Fer Bianca Universitatea de Medicină şi Farmacie "Victor Babeş" Medicină Dentară, VI 9,47
31. Dumitru Marian Sergiu Universitatea "Tibiscus" Calculatoare şi Informatică Aplicată, III 9,17
32. Vesa Lorena Cătălina Universitatea "Tibiscus" Drept şi Administraţie Publică, IV 9,63
33. Bauer (Saizescu) Cristina Universitatea "Tibiscus" Psihologie, III 9,93
Alexandra
34.
Panduru (Teodorescu) Silvia Universitatea "Tibiscus" Ştiinţe Economice, II 9,64
35. Matei Florian Artur Universitatea "Ioan Slavici" Inginerie, II 9,11
36. Niţulescu (Siminic) Constantina Universitatea "Ioan Slavici" Ştiinţe Economice, II 9,30
Lista laureaţilor diplomei şi premiului „Cercetător eminent 2017”
Nr. crt. Numele şi prenumele Universitatea
1.
Mărginean Ioan Mircea Universitatea Politehnica Timişoara
Facultatea de Construcţii
2.
Ambruş Victor Universitatea de Vest din Timişoara
Facultatea de Fizică
Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară a Banatului
3. Hotea Ionela "Regele Mihai I al României" din Timişoara Facultatea de Medicină Veterinară