Euroinstal - Aeroterme si convectoare, Aparate de aer conditionat, Boilere, Calorifere, Cazane, Centrale termice, Panouri radiante, Panouri solare, Pompe de apă, hidrofoare, Pompe de caldura, Radiatoare, Sobe si seminee, Termostate, Tevi si robineti, Ventilatoare

Etapa a III-a a adus prima victorie pentru ACS Poli Timisoara

acum 9 ani si 8 luni
750

ACS Poli Timişoara a obţinut prima victorie în actuala ediţie a Ligii I, după ce a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Botoşani, în ultimul meci al etapei a treia. Unicul gol al meciului a fost marcat de Elek în minutul 65, după o pasă de la Ianis Zicu.
Startul meciului a fost întârziat aproximativ 30 de minute, din cauza unor probleme cu legitimaţiile a trei jucători. Fotbaliştilor Alexandru Curtean şi Andrei Artean de la ACS Poli şi Dimitrov de la FC Botoşani le-au expirat vizele provizorii, astfel că a fost nevoie de înlocuirea lor.
Revenind la meci, ACS Poli a fost echipa mai buna, victoria cu 1-0 fiind pe deplin meritata, dupa ce in primele doua jocuri ale sezonului pierdeau oarecum nemeritat la acelasi scor.
ACS Poli Timişoara: Pap - Belu, Luchin, Scutaru, Popescu - Melinte, Llorente, Hernandez (Sarmov '87) - Boldea (Bărbuţ '26), Elek (Rufino '74), Zicu. Antrenor: Dan Alexa
FC Botoşani: Pleşca - Plămadă (Brata '71), Cordoş (Robertson '66), Miron, Acsinte - Cucu (Gonzalo '46), Raul Costin - Ivanovici, Vaşvari, Neziri - Hadnagy. Antrenor: Leo Grozavu