3 din 3! Informatica Timisoara a obtinut victoria si in derbiul Banatului

Vizualizari
793

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

Informatica Timișoara a câștigat derby-ul Banatului, pe terenul lui Muncitorul Resita, 3-1, dupa un meci pe care l-a dominat cu autoritate. Este al treilea succes pentru elevii antrenorului-jucator Robert Lupu, care au mai invins cu 4-1 KSE Tg. Secuiesc si 4-2 la Chiajna.
Oaspeții au deschis scorul cu mai puțin de trei minute înainte de pauză, prin Thiago Marquez. La jumătata părții secunde, Florin Bărcean a adus egalarea pentru reșițeni. Un minut mai târziu, Rakic i-a adus din nou pe timișoreni în avantaj. Scorul final, 3-1 pentru Informatica a fost stabilit de Robert Lupu.
A fost primul derby al Banatului după șapte ani, odată cu reînfințarea echipei de futsal din Timișoara. Urmatorul joc, martia viitoare, in Sala Constantin Jude cu CSMS Iasi.