Euroinstal Timisoara - boilere, centrale termice, sisteme de incalzire

ACS Poli merge in optimi dupa ce bate Targoviste in deplasare

acum 7 ani si 4 luni
1061

Formația Poli Timișoara a reușit calificarea în optimile Cupei României după ce a trecut în deplasare, la Mioveni, de Chindia Târgoviște, scor 2-0. Ambele goluri au fost marcate de Catalin Doman, unul in minutul 30, celalalt in minutul 54. Ionut Popa nu a riscat si a trimis un 11 aproape de cel ideal. Dupa un meci dominat clar, Poli s-a impus si si-a castigat dreptul de a juca in optimile competitiei.
CHINDIA TÂRGOVIŞTE - ACS POLI TIMIŞOARA 0-2 (Doman 30', 54')
Stadion: Orăşenesc (Mioveni);
Arbitru: Eduard Ioniţă; Asistenţi: Erchian Ionus şi Florin Iacob (toţi din Constanţa).
„Noi ne-am propus să mergem mai departe. Mă bucur pentru jucători că au realizat niște lucruri minunate din vară până acum. Astăzi am întâlnit un adversar bun de liga a II-a, băieții au jucat foarte serios, mai puțin la 2-0 când poate s-au considerat cu sacii în căruță, dar eu pun acest lucru și pe faptul că echipa e obosită la ora actuală. Plecăm cu autocarul și mă gândesc în perspectiva jocului care urmează da la Botoșani, unde întâlnim o echipă foarte-foarte bună, sper să nu se instaleze oboseala. Echipa a câștigat al patrulea joc oficial, nu a primit gol. Este un lucru minunat, trăim un sentiment aparte”, a spus Ionut Popa, antrenorul banatenilor, dupa partida.