RCM Timisoara a parasit Cupa Romaniei la rugby

Vizualizari
1195

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

Rugbystii echipei RCM Timisoara au fost eliminati din Cupa Romaniei in faza sferturilor de finala. Dupa ce anul trecut au acces pana in semifinale, de data aceasta banatenii au parasit competitia ceva mai devreme, fiind invinsi de Farul Constanta, cu scorul de 10-59.
Campioana Europei Centrale a marcat un singur eseu in partida disputata pe stadionul Arcul de Triumf din Bucuresti, fata de cele noua ale adversarilor. Autorul acestuia a fost Raul Zaiba, iar Florin Fantanaru a reusit transformarea. RCM a mai punctat dintr-o lovitura de pedeapsa avandu-l ca protagonist pe Vicentiu Vacaru. La pauza, scorul a fost 26-10 in favoarea constantenilor.
Pe data de 8 august, cu o saptamana inaintea reluarii campionatului, elevii antrenorului Cosmin Cioriciu vor mai sustine un meci amical pe stadionul din cartierul Ronat, impotriva formatiei CSM Baia Mare.
Celelalte rezultate inregistrate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la rugby: Grivita Bucuresti - Universitatea Cluj 12-41, Steaua Bucuresti - Stiinta Petrosani 116-7, Dinamo Gaz Sud Bucuresti - CSM Baia Mare 30-14. Semifinalele si finala acestei competitii vor avea loc in luna octombrie, dupa finalul campionatului.