Anunt Diamant PFS Cleaning

PFS Cleaning Timisoara - curatenie industriala in Timisoara, Craiova, Targu Jiu, Turnu Severin, Oradea, Arad - alpinism utilitar, vanzare produse curatenie, curatenie pentru birouri, curatenie pentru hale, curateniedupa constructori, spalat mocheta cu monodisc

România, locul al doilea la Campionatele Balcanice. Doua sportive de la CSM Timisoara, MEDALIATE

acum 8 ani si 8 luni
752

România a ocupat locul al doilea în clasamentul final pe puncte la Campionatele Balcanice de atletism, găzduite sâmbătă și duminică de Complexul Sportiv Nicolae Dobrin din Pitești. Adelina Pastor de la CSM Timisoara a fost medaliata cu aur in proba de stafeta 4x400 de metri, iar colega de club Andreea Ograzeanu a luat bronzul la 200 m plat.
Prima poziție a fost ocupată de Turcia, cu 256,50 puncte, urmată de România, cu 236 puncte, și de Grecia, 171,50 puncte, etc.
În ierarhia feminină, primul loc a fost ocupat de România, cu 137 puncte, urmată de Turcia, 129 puncte, Grecia, 111 puncte, etc.
La masculin, Turcia a ocupat prima poziție, cu 127,50 puncte, urmată de România, 99 puncte, și Croația, 77 puncte, etc.
România a cucerit în total 22 de medalii, dintre care 9 de aur, 7 de argint și 6 de bronz.
Medaliile de aur au fost obținute de Florina Pierdevară (800 m), Roxana Elisabeta Bîrcă (3.000 m), Ancuța Bobocel (3.000 m obstacole), Elena Andreea Panțuroiu (triplusalt), Ioan Zăizan (1.500 m), Beatrice Puiu (heptatlon), Claudia Mihaela Bobocea (1.500 m), ștafeta feminină de 4x400 m (Adelina Dorina Pastor, Anamaria Ioniță, Andrea Miklos, Bianca Denisa Răzor) și Alin Alexandru Firfirică (disc).
Argintul a fost adjudecat de Mihaela Roxana Nunu (800 m), Nicoleta Mădălina Anghelescu (suliță) și Cristian Iulian Staicu (lungime), Monica Mădălina Florea (5.000 m), Andrei Cristian Ștefana (3.000 m obstacole), Cosmin Ilie Dumitrache (110 m garduri) și George Cătălin Zaharia (suliță).
Medaliile de bronz au revenit atleților Bianca Denisa Răzor (400 m), Cristina Mihaela Sandu (triplusalt), Andrei Rareș Toader (greutate), Andreea Luiza Ogrăzeanu (200 m), Anamaria Nesteriuc (100 m garduri) și Valentin Cătălin Voicu (800 m).