Euroinstal - Aeroterme si convectoare, Aparate de aer conditionat, Boilere, Calorifere, Cazane, Centrale termice, Panouri radiante, Panouri solare, Pompe de apă, hidrofoare, Pompe de caldura, Radiatoare, Sobe si seminee, Termostate, Tevi si robineti, Ventilatoare

Rugbystii timisoreni s-au remarcat in Challenge Cup

acum 1 deceniu si 6 luni
771

Devenit o sursa importanta de jucatori pentru echipa nationala, Rugby Club Municipal Universitatea Timisoara si-a trimis reprezentantii si la meciul de Cupa Challenge pe care selectionata Stejarilor Bucuresti l-a disput sambata, pe arena Arcul de Triumf, in compania francezilor de la Stade Francais. Cu toate ca au pierdut aceasta partida, scor 20-29, Burcea, Lemnaru si Calafeteanu au lasat o buna impresie, marcand impreuna 16 puncte.
Eugen Apjock a convocat nu mai putin de sapte jucatori de la RCM pentru confruntarea cu puternica formatie din Hexagon, insa numai patru dintre ei au jucat. Stelian Burcea s-a numarat printre titulari, el reusind chiar sa deschida scorul cu un eseu marcat in minutul 3! La randul sau, aripa Madalin Lemnaru a culcat balonul in terenul de tinta advers la ultimul atac al primei reprize. Alte 6 puncte au fost obtinute de Valentin Calafeteanu, care a transformat doua lovituri de penalitate. Pentru "stejari" a mai punctat stelistul Danut Dumbrava (cele doua transformari ale eseurilor).
Pe toata durata reprizei secunde a evoluat si Catalin Fercu, un alt component de baza al RCM-ului din Timisoara, in vreme ce Marian Drenceanu a fost doar rezerva. Dorin Lazar si Gabriel Conache nu au prins lotul de 23.
Dupa primele trei etape, reprezentanta Romaniei in Challenge Cup ocupa locul 3 in grupa din care face parte, acumuland 4 puncte. Pana acum, stejarii au obtinut o victorie (20-19 cu Crociati Parma) su doua infrangeri (9-23 cu Leeds Carnegie si 20-29 cu Stade Francais). In runda cu numarul 4, selectionata noastra va evolua la Paris, in fieful liderului, partida programata pe 19 decembrie.