Timisoara

Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.

Apartine de
Directia Judeteana pentru Sport si Tineret TIMIS (D.J.S.T.)
Vizualizari
945

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

Vicecampioana Romaniei la fotbal, FC Timisoara, a inregistrat un rezultat surpriza in prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor, terminand la egalitate, scor 2-2, pe terenul ultimei castigatoare a Cupei UEFA, Sahtior Donetk. Gigel Bucur a fost eroul formatiei noastre, marcand ambele goluri.
Baietii antrenati de Ovidiu Sabau au condus de doua ori, insa au fost egalati de fiecare data. Cel mai bun marcator al Ligii I in sezonul trecut, Bucur a deschis scorul in minutul 19, dupa o actiune personala a lui Parks, si a reusit dubla cu zece minute inainte de final, cand, pe fondul dominarii gazdelor, a fructificat inteligent un contraatac blitz. Ucrainenii au punctat prin Gladki (min. 61) si Fernandinho (min. 86).
Returul, programat miercuri, 5 august (ora 20), se anunta a fi unul incendiar, in conditiile in care pe stadionul Dan Paltinisanu sunt asteptati peste 30.000 de sustinatori ai gruparii banatene.
Daca va reusi sa elimine Sahtiorul lui Mircea Lucescu, FC Timisoara va juca in play-off-ul pentru grupele Ligii impotriva unui adversar mult mai bine cotat, precum Arsenal Londra, Olympique Lyon, VfB Stuttgart, Fiorentina sau Atletico Madrid.
Obiectivul oficial al timisorenilor este insa calificarea in grupele Europa League, acolo unde vor ajunge invinsele din play-off. In cazul in care vor rata prezenta in ultimul tur preliminar al Champions League, Alexa si colegii sai vor disputa un baraj de calificare in grupele Europa League.