PFS Cleaning Timisoara - curatenie industriala in Timisoara, Craiova, Targu Jiu, Turnu Severin, Oradea, Arad - alpinism utilitar, vanzare produse curatenie, curatenie pentru birouri, curatenie pentru hale, curateniedupa constructori, spalat mocheta cu monodisc

Seria remizelor contiua! Calificarea se... amana

acum 9 ani si 6 luni
741

Dupa trei de 0-0 la rand, tricolorii au reusit de aceasta data un la fel de neconvingator... 1-1! Naționala de fotbal a României a terminat la egalitate cu formația Finlandei, scor 1-1 (0-0), joi seara, pe Arena Națională din București, în Grupa F a preliminariilor EURO 2016.
România a smuls in extremis egalul, după un meci pe care l-a controlat circa 65 de minute, dar pe care a fost la un pas să îl piardă lamentabil.
Finlanda, care nu a învins niciodată România, în zece meciuri oficiale, a deschis scorul prin Joel Pohjanpalo (67), dar Ovidiu Hoban a redat tricolorilor speranța în prelungiri (90+1), marcând un gol ce poate aduce calificarea directă la EURO 2016, în cazul unei victorii cu Feroe.
0-1: Pukki scapă singur cu Papp şi Chiricheş, întoarce mingea şi îi pasează lui Pohjanpalo care înscrie din opt metri.
1-1: Maxim pasează peste apărarea finlandezilor până la Andone, acesta şutează de la opt metri în portar şi Hoban, din apropiere, înscrie în poarta goală.
România: Tătăruşanu - Papp, Chiricheş, Grigore, Raţ - Hoban - Torje (Ad. Popa '87), Sânmărtean, Chipciu (Maxim '60) - Stancu (Andone '69), Keşeru. Selecţioner: Anghel Iordănescu.
Finlanda: Hradecky - Arkivuo (Jelasto '64), Arajuuri (Toivio '61), Moisander, Uronen - Ring, Schuller, Halsti, Hetemaj - Pukki, Pohjanpalo (Hamalainen '77). Selecţioner: Markku Kanerva.
1. Irlanda de Nord 9 6 2 1 15-7 20
2. România 9 4 5 0 8-2 17
3. Ungaria 9 4 4 1 8-5 16
4. Finlanda 9 3 2 4 8-9 11
5. Insulele Feroe 9 2 0 7 6-14 6
6. Grecia 9 0 3 6 3-11 3