HC Poli a pierdut pe final meciul de la Baia Mare

Vizualizari
817

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

Minaur Baia Mare a câştigat derby-ul istoric al formaţiilor de tradiţie din afara Capitalei 26-22 (13-13), după un joc aprig cu faze frumoase dar şi cu greşeli de ambele părţi. De multe ori, reprizele dinaintea pauzei sunt echilibrate, însă cea consumată în ieri în sala “Lascăr Pană” chiar nu a oferit vreun prilej de desprindere nici de o parte nici de cealaltă.
Fiecare echipă a condus la un singur gol diferenţă. Evoluţia scorului a fost oscilantă: 2-3 (min 9), 6-5 (min 16), 6-7 (min 21), 9-8 (min 26), 10-11 (min 28). Ca un fapt interesant, atât gazdele cât şi alb-violeţii au ratat cel puţin două atacuri consecutive atunci când aveau un gol avantaj.