Anunt Diamant Euroinstal - Bulevardul Liviu Rebreanu

Euroinstal Timisoara - Bulevardul Liviu Rebreanu

Tecau si Rojer, calificati in semifinalele Turneului Campionilor! La fel ca si Mergea si Bopanna

acum 8 ani si 5 luni
792

Perechea formată din tenismanul român Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer s-a calificat, miercuri seara, în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra la dublu, după ce a învins cuplul croato-brazilian Ivan Dodig/Marcelo Melo, cu 6-4, 7-6 (3), în al doilea lor meci din Grupa Fleming/McEnroe.
Perechea romano-olandeza a dominat partida. In primul set a reusit un break rapid destul pentru a incheia setul cu 6-4. In mansa secunda, cei doi pareau scapati in castigatori, dar Tecau a ratat la 5-4 o minge de meci pe propriul serviciu. S-a ajuns in tie-break, si perechea „noastra” s-a impus fara emotii. Doua victorii din doua posibile pana acum si cei doi s-au calificat in semifinale indiferent de rezultatele ultimei etape.
Marti, perechea alcătuită din tenismanul român Florin Mergea și indianul Rohan Bopanna s-a calificat în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra, după ce a învins cu 6-3, 7-6 (5) cuplul Jamie Murray (Marea Britanie)/John Peers (Australia), în Grupa Ashe/Smith. Mergea și Bopanna (N. 8), ultimii calificați la turneul londonez, s-au impus într-o oră și 15 minute, bifând a doua victorie în două seturi (dupa succesul cu gemenii Bryan), fapt care le asigură prezența în penultimul act al competiției.

Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.