Euroinstal Timisoara - instalatii sanitare, centrale termice

CFR se impune la Baia Mare. A 5-a victorie consecutiva

acum 1 deceniu si 5 luni
726

După Brazi, Iaşi, Bucureşti, Tg. Mureş a urmat şi Baia Mare. Fetele de la CFR Timişoara au obţinut a 5-a victorie consecutivă în Superliga de fotbal feminin, după 4-1 (0-1) la Baia Mare. Clubul bănăţean este pe podium şi aşteaptă cu încredere duelul cu campioana ultimelor ediţii de campionat, Olimpia Cluj, care se va disputa sâmbătă, în etapa a doua din retur - sezon regulat.
Cu o formulă de joc destul de experimentală şi cu jucătoare care au prins echipa mai mult din postură de rezerve, feroviarele nu s-au descurcat în prima repriză. Au luat un gol îmcă din minutul 3, şi în ciuda unei dominări clare nu au reuşit să egaleze. A fost nevoie de unele schimbări, dar şi de o altă atitudine în partea a doua, iar rezultatele au venit. Floare Liheţ a înscris o dublă în minutele 61 şi 63, ambele goluri fiind marcate cu capul. Şi Manuela Voica a reuşit un gol prin acelaşi procedeu, minutul 68, iar Loredana Sas a stabilit scorul final, după un penalty obţinut de Larisa Sîrbovan în minutul 85. 4-1 pentru CFR care continuă seria bună de rezultatate şi un moral bun pentru partida de sâmbătă cu campioana ultimelor sezoane, Olimpia Cluj.
CFR Timişoara: Abălaşei – Obrad (65, Durlă), Christopoulou, Mirică, Heisu, Ababei, Stroia (59, Molnar), Liheţ, Bistrian (48, Sas), M. Voica, Lauruc (35, Sîrbovan).

Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.