Oferim publicitatea online prin intermediul site-urilor: timisoreni.ro, ​bucuresteni.ro, ​aradeni.ro, ​roportal.ro, ​clujeni.com, ​ghid-constructii.ro etc, medicina-umana.ro si constanteni.ro suport clientului pentru o promovare de calitatea in mediul online.

Sportivii de la AEM Luxten au dominat cu autoritate nationalele de sah! Timisoareanca Peptan, campioana la feminin

acum 9 ani si 11 luni
725

Şahiştii de la AEM Luxten Timişoara au dominat proba masculină a Campionatului Naţional de seniori, ediţia 2015, după jocurile care au avut loc în staţiunea Călimăneşti. Constantin Lupulescu şi-a adjudecat titlul de campion naţional şi a fost urmat pe podium de doi colegi de club: Alin Berescu şi Mircea-Emilian Pârligras. Merită menţionat că pe locul al patrulea s-a clasat Vladislav Nevednichy, legitimat tot la AEM Luxten. În competiţia feminină s-a impus timisoareanca Corina Peptan (CSM Bucureşti).
La startul finalelor s-au prezentat 56 de sportivi reprezentând 22 de cluburi, dintre care toate echipele din Superliga feminină, 7 cluburi din Superliga masculină și 5 cluburi de Divizia A.
Campioni naționali au ieșit anul acesta liderii clasamentului ELO în România, Constantin Lupulescu și Corina Peptan.
Felicitări merită și Bogdan Deac, care a ocupat la 13 ani locul 5, la egalitate cu medaliatul cu argint.