Transfer de marca pentru echipa de handbal a Timişoarei

Directorul sportiv Rosenblum nu-l ajuta pe managerul sportiv Rosenblum

acum 1 deceniu si 6 luni
812

Un nou transfer notabil la echipa de handbal Politehnica Timişoara! După plecarea principalului marcator al României, Andrei Grasu, formaţia alb-violetă va avea parte de un nou golgheter – cel al Serbiei – care a semnat cu gruparea de pe Bega. Zarko Petkovic a fost „bomberul” celor de la RK Zajecar, finalista Cupei Serbiei şi ocupanta locului al 4-lea din campionat.
Petkovic (n. 31 ianuarie 1982) a fost mai mereu remarcatul presei din ţara vecină în jocurile din sezonul precedent. El poate evolua pe posturile de coordonator de joc şi inter stânga. De-a lungul carierei, jucătorul sârb a apărat culorile unor cluburi din Serbia, Muntengru şi Macedonia. Prezenţe europene a bifat cu Vardar Skopje (Liga Campionilor), RK Lovcen în Cupa Cupelor şi RK Zeleznicar Nis (în EHF, Cupa Cupelor şi Cupa Challenge).
Aducerea lui Zarko Petkovic vine în completarea precedentelor transferuri din această vară, care au adus modificări în compartimentele portarilor şi pivoţilor, respectiv la linia de 9 metri. Clubul Politehnica Timişoara îşi va schimba statutul odată cu emiterea deciziei Tribunalului Timiş, care va deveni oficială în data de 4 iulie. Prin această modificare juridică, gruparea bănăţeană va fi pregătită pentru noile rigori ale Ligii Profesioniste de Handbal.

Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.