PFS Cleaning Timisoara - curatenie industriala in Timisoara, Craiova, Targu Jiu, Turnu Severin, Oradea, Arad - alpinism utilitar, vanzare produse curatenie, curatenie pentru birouri, curatenie pentru hale, curateniedupa constructori, spalat mocheta cu monodisc

Turneu reusit pentru Poli in Ungaria

acum 10 ani si 8 luni
732

Coordonatorul de joc al handbaliştilor de la Politehnica Timişoara, Cristian Fenici, a fost ales cel mai tehnic jucător al turneului de la Oroshaza (Ungaria). La turneu au participat opt echipe din România, Serbia şi Ungaria, Politehnica Timişoara terminând pe locul al 5-lea. In ultimul meci de clasament, violeţii au învins formaţia maghiară Gyongyosi, cu 28-27 după prelungiri.
La pauză, bănăţenii conduceau cu 14-11, iar la finalul celor 60 de minute a fost egalitate, 26-26. Principalii marcatori la gruparea de pe Bega au fost Irimiescu 9, Chikovani 5, Ciubotariu şi Grigoraş câte 4 goluri.
Bilanţul Politehnicii, în grupele acestui turneu, a fost o victorie (32-28 cu Cegled), un egal (25-25 cu Balatonfured) şi o înfrângere la limită (26-27 cu Vac). Acestor rezultate li se adaugă victoria de azi după prelungiri în faţa echipei clasate pe locul 5 în campionatul maghiar. În finala turneului de la Oroshaza, Balatonfured a învins CSM Bucureşti cu 29-25.