Euroinstal Giroc - boilere, centrale termice, sisteme de incalzire

Un punct mai bun decat niciunul. ACS Poli scoate o remiza la Chiajna

acum 8 ani si 1 luna
679

Concordia Chiajna și Poli Timișoara au remizat, luni seară, scor 0-0, în ultimul meci din prima etapă a play-out-ului din Liga 1. Un punct mare pentru banateni care raman deasupra liniei care duce in liga secunda venit pe un final de meci in care gazdele au avut superioritate numerica dupa eliminarile lui Barbut si Goga.
După ce a adus victoria bănăţenilor în partida cu Petrolul, Bărbuţ a avut prima ocazie şi pe terenul ilfovenilor. Milevskyi a răspuns din centrarea lui Feussi, dar Strauss a avut un reflex excelent. Ucraineanul Concordiei a apărut apoi prea târziu în faţa porţii, la pasa lui Garcia. Argentinianul a semnat şi el o ratare mare, în minutul 41.
La reluare, Goga - intrat în repriza secundă - nu l-a putut învinge pe Bălgrădean, iar Feussi a respins din faţa lui Hernandez, la o acţiune periculoasă a oaspeţilor. Cu 7 minute rămase, timişorenii au rămas în 10, după eliminarea lui Bărbuţ, pentru cumul de galbene. Bănăţenii au rămas în 9, după ce a primit și Goga un cartonaș roșu direct, pentru o intrare cu talpa pe glezna lui Bucurică. Decarul oaspeților primise și un cartonaș galben, dar pentru acest fault l-a primit direct pe cel roșu.
Ilfovenii rămân fără victorie în faţa lui ACS Poli Timişoara, în acest sezon de Liga 1.