Timisoara

Verde la minifotbal. Cupa de iarna pentru echipele din Liga 5

Detalii

Categorie
Stiri Sport
Modificat
acum 3 ani si 9 luni
Apartine de
Directia Judeteana pentru Sport si Tineret TIMIS (D.J.S.T.)
Vizualizari
335

Voteaza & Distribuie

Descriere

26 de echipe, 8 grupe, 4 „centre”. Vorbim despre a 18-a ediție a Cupei de Iarnă la minifotbal, rezervată echipelor ce evoluează în Campionatul Județean - Liga 5. Întrecerea devenită deja tradiție se va disputa în sălile din Giarmata, Lugoj, Deta și Jimbolia, iar în faza eliminatorie a competiției se vor califica doar câștigătoarele din fiecare grupă.
LUGOJ - 01.02.2015
GRUPA A2 Ora Meciuri
1. Gruni 10.00 Stiuca - Boldur
2. Stiuca 11.00 Gruni - Stiuca
3. Boldur 12.00 Boldur - Gruni
LUGOJ - 01.02.2015
GRUPA B2 Ora Meciuri
1. Buzias 13.00 Bacova - Vulturii
2. Vulturii 14.00 Buzias - Vulturii
3. Bacova 15.00 Bacova - Buzias
JIMBOLIA - 01.02.2015
GRUPA C2 Ora Meciuri
1. Sanpetru 10.00 Sanpetru - Valcani
2. Unirea Jimbolia 11.00 Unirea Jimbolia - Sacalaz
3. Sacalaz 12.00 Valcani - Sacalaz
4. Valcani 13.00 Sanpetru - Jimbolia
14.00 Unirea Jimbolia - Valcani
15.00 Sacalaz - Sanpetru
DETA - 31.01.2015
GRUPA D2 Ora Meciuri
1. Foeni 10.00 Foeni - Deta
2. Ghilad 11.00 Ghilad - Banloc
3. Banloc 12.00 Deta - Banloc
4. Deta 13.00 Foeni - Ghilad
14.00 Ghilad - Deta
15.00 Banloc - Foeni
GIARMATA - 31.01.2015
GRUPA A1 Ora Meciuri
1. Dragsina 10.00 Tricoul - Mosnita
2. Tricoul 11.00 Dragsina - Tricoul
3. Mosnita 12.00 Mosnita - Dragsina
GIARMATA - 31.01.2015
GRUPA B1 Ora Meciuri
1. Giarmata 13.00 Cerneteaz - Urseni
2. Cerneteaz 14.00 Giarmata - Cerneteaz
3. Urseni 15.00 Urseni - Giarmata
GIARMATA - 01.02.2015
GRUPA C1 Ora Meciuri
1. Giarmata Vii 10.00 Topolovatu Mare - Utvin
2. Topolovatu Mare 11.00 Giarmata Vii - Topolovatu Mare
3. Utvin 12.00 Utvin - Giarmata Vii
GIARMATA - 01.02.2015
GRUPA D1 Ora Meciuri
1. Solventul 13.00 AS Carani - Biled
2. AS Carani 14.00 Solventul - AS Carani
3. Biled 15.00 Biled - Solventul
Sferturi
A1 - B2
C2 - D1
A2 - B1
C1 - D2
În fazele eliminatorii, sferturi, semifinale și finale, se vor califica numai câștigătoarele de grupă, iar acestea se vor disputa în sala Constantin Jude, cel mai probabil în prima jumătate a lunii februarie.

Sursa informatii: www.dsjtimis.ro