Euroinstal Timisoara - instalatii sanitare, centrale termice, cazane lemne

Victorie mare la Craiova pentru CSM Lugoj

acum 1 deceniu si 1 luna
696

Un pas mai aproape de ]ndeplinirea obiectivului. CSM Lugoj a reușit o victorie importantă, pe terenul celor de la SCMU Craiova, în cadrul manșei secunde a duelului din prima fază a play-off-ului. După ce în weekend au fost înfrânte pe teren propriu, cu 2-3, lugojencele s-au impus în Bănie cu 3-0.
După un meci mai puțin reușit în weekend, pe teren propriu, soldat cu un eșec în fața Craiovei, voleibalistele din Lugoj au început decise cea de-a doua manșă, derulată în Bănie. Bănățencele au câștigat primul set cu 25-19, reușind o prestație excelentă și în cel de-al doilea act, unul în care gazdele au oferit o replică mai puternică: 25-22. Cu moralul la cote ridicate, CSM Lugoj a reușit să rezolve soarta meciului încă din setul al treilea, adjudecat cu 25-20.
3-0 pe seturi la Craiova, rezultat ce le menține pe lugojence în cărți pentru calificarea în faza următoare, meciul decisiv urmând a se disputa duminică, de la ora 18.30, în sala „Ioan Kunst Ghermănescu”.
CSM Lugoj a abordat meciul de la Craiova în formula Diana Tătaru, Milicia Trojancevic, Laura Lungu, Ivana Radonjic, Ioana Tomic, Daniela Lupescu, Milena Matic (libero).