Le-au umplut cosul maghiarilor

acum 1 deceniu si 6 luni
812

BCM Elba Timisoara a inceput cu dreptul o noua campanie in Liga Europei Centrale, reusind marti sa invinga, pe propriul teren, formatia maghiara Marso Vagep Nyiregyhaza, cu scorul de 96-81. Cele doua echipe s-au mai intalnit in aceasta competitie si in sezonul trecut, cand si-au impartit victoriile. Autor a 29 de puncte, Milos Pesic a fost principalul marcator in aceasta ultima partida.
Locul 3 in acest moment in campionatul Romaniei, baietii lui Dragan Petricevic au inceput in forta meciul din Sala "Constantin Jude", impunandu-se de o maniera categorica in primul act (26-12). Urmatoarele doua reprize au apartinut insa oaspetilor (22-25, 20-22), iar ultimele zece minute au fost adjudecate de banateni (28-22).
Sarbul Pesic a inscris 29 puncte, cu 4 aruncari validate din spatele liniei de 6,25 metri. Celelalte puncte ale timisorenilor au fost realizate de Dzambic (20), Paltinisanu (16), Velickovic (10), Markovic (10), Grubisic (6), Tudosa (3) si Mate (2).
Din aceeasi grupa mai face parte echipa austriaca Arkadia Traiskirchen, de asemenea una dintre adversarele alb-violetilor in editia precedenta a Ligii Europei Centrale. In prima faza a competitiei se joaca dupa sistemul fiecare cu fiecare in dubla mansa.
La turneul final care va avea loc in luna februarie 2010 se califica prima clasata din fiecare grupa si cel mai bun loc 2. Sezonul trecut, BCM Elba a ajuns pana in finala, unde a fost insa invinsa de Albacomp Szekesfehervar, scor 66-92.

Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.