Medissa Vita Timisoara - Biorezonanta - Nutritie - Aromaterapie - Terapia cu plante - Cristaloterapie - Bioenergoterapie - Terapia Bowen - Terapii Access - Theta Healing - Cromoterapie - Remedii florale Bach - Terapia vibrationala Rife - Oncoterapie

Violetii au mers mai departe in Cupa Ligii

acum 8 ani si 8 luni
683

ACS Poli Timișoara s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii AdePlast după ce a trecut de Viitorul Constanța cu 2-1, în partida disputată miercuri seara pe stadionul ”Dan Păltinișanu”. Golurile au fost marcate de Artean (min. 16), Croitoru (min. 81) – Cioablă (min. 3).
Oaspeții au deschis scorul rapid, prin Florin Cioablă (3), dar bănățenii au restabilit egalitatea prin Andrei Artean (16). Marius Croitoru (81) a marcat golul victoriei și al calificării, din lovitură liberă.
Portarul echipei oaspete, Victor Rîmniceanu, a părăsit terenul în minutul 28 cu o comoție, după o ciocnire cu Bocșan. Rîmniceanu a fost transportat la spital după ce a primit îngrijiri pe gazon, timp de mai multe minute.
În sferturi, ACS Poli va juca în sferturi cu învingătoarea dintre Concordia Chiajna și Pandurii Târgu Jiu, pe 7 sau 8 septembrie.
Poli: Straton, Sorescu, Bocșan, Șeroni, Vădrariu, Artean, Bărbuț (min. 64, Mailat), Croitoru (min. 86, Doman), Cârstocea, Vraciu, Elek (min. 74, Popovici)
sursa foto: acspoli.ro