Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.

ACS Poli pierde dramatic calificarea in semifinalele Cupei Romaniei

acum 8 ani si 4 luni
1167

ASA Targu Mures s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, in urma victoriei de pe stadionul Dan Paltinisanu in fata echipei ACS Poli Timisoara, scor 8-7, dupa executarea loviturilor de departajare. Banatenii au avut 1-0 si un penalty ratat in timpul regulamentar, dar a dat cu piciorul unei mari sanse de a ajunge in zona europeana...
Poli a deschis scorul prin Robert Elek (24) și a fost aproape de a-și mări avantajul, dar Javi Hernandez a ratat un penalty acordat după hențul în careu al lui Velayos.
ASA a avut o bară în debutul reprizei secunde, prin Marius Axente (47). Mureșenii au egalat pe finalul partidei, prin croatul Sasa Balic (80), dar au jucat prelungirile în zece oameni, după eliminarea lui Pablo Brandan (90+3).
Niciuna dintre echipe nu a reușit să marcheze în prelungiri, deși timișorenii au avut câteva ocazii mari de gol.
La loviturile de departajare s-a mers cap la cap până când șutul lui Artean a fost apărat de Stăncioiu.
La 11 metri pentru ASA au marcat Gonzalez, Gorobsov, Velayos, Borza, Romario, Balic si Manolov.
Pentru ACS Poli au înscris Elek, Curtean, Llorente, Sarmov, Melinte si Popescu, in timp ce Artean a ratat.
ACS Poli: Kirschstein - Belu, Scutaru, Luchin (Melinte '64), D. Popescu, Sarmov, Llorente, Barbut (O. Popescu '86), Javi Hernandez (Artean '74), Curtean - Elek. Antrenor: Florin Marin
ASA Targu Mures: Stancioiu - Golanski (Candrea '115), Ivan Gonzalez, Balic, Velayos, Gorobsov, Brandan, Hanca (Borza '73), Ramiro Costa, Romario - Axente (Manolov '62). Antrenor: Cristiano Bergodi
Cartonase galbene: Llorente '20, Belu '48, Sarmov '65, Popescu '82 / Romario '28, Brandan '64, Gonzalez '87, Balic '105, Golanski '113, Gorobsov '117. Cartonas rosu: Brandan '90+3