Anunt Diamant Claudia Nastacă

Claudia Nastacă - organizator de cursuri din Timisoara pentru copii, ateliere pentru copii

Poli Timisoara obtine victorie dupa victorie la handbal si ajunge in preajma podiumului

acum 9 ani si 6 luni
750

Handbaliştii de la Poli Timişoara au obţinut o victorie fără drept de apel în deplasarea de la Dunărea Călăraşi. Bănăţenii s-au impus cu 29-24. Este a patra victorie la rand pentru elevii lui Pero Milosevic care au urcat pe locul 4 si sunt in grafic pentru play-off.
Dunărea Călărași a rezistat doar o repriză cu Poli Timișoara, în etapa a noua a Ligii Naţionale. Alin Şania a înscris pentru gazde de cinci ori în primele 10 minute, dar adversarii au răspuns prin Demis Grigoraş. Interul bănăţenilor a stabilit rezultatul cu care s-a intrat la pauză, 14-11.
În repriza secundă, trupa lui Aihan Omer a fost de nerecunoscut și a înscris doar două goluri în 13 minute. Cristian Fenici a punctat din toate pozițiile și Poli și-a creat un avataj de 8 goluri. Echipa din Călăraşi a mai redus din proporțiile scorului, dar a cedat cu 24-29.
Cu acest succes, timişorenii s-au distanțat la 6 puncte de Dunărea Călăraşi.
Marcatorii Politehnicii: Grigoras (7), Chikovani (6), Fenici (5), Timofte (4), Pejovic (2), Stefan (1), Lasica (3), Halca (1).