Timisoara

Anunt Diamant Angajam femeie si barbati pentru curatenie in Timisoara

Firma de curatenie din Timisoara angajeaza femei si barbati pentru servicii de curățenie profesională. Program aleatoriul: 1 schimb si/sau 2 schimburi si/sau 3 schimburi, pentru: cinematografe, sali de sport, cladiri de birouri si fabrici.

Angajam receptioner

Detalii loc de munca

Categorie
Locuri de munca
Modificat
acum 4 luni si 1 saptamana
Vizualizari
2873

Voteaza & Distribuie

Prezentare loc de munca

Angajam receptioner/a la hotel Check Inn

Hotel Check Inn din Timisoara angajeaza receptioner/a, care sa aiba absolvit un curs de calificare pentru postul de Receptioner si sa cunoasca limba engleza (scris, vorbit) la un nivel avansat.

CERINTE:
- curs de calificare pentru postul de Receptioner
- cunoasterea limbii engleze (scris, vorbit) la un nivel avansat; o a doua limba de circulatie internationala reprezinta un plus
- experienta minim 2 ani pe un post similar
- cunostine operare PC
- aspect fizic placut
- persoana dinamica, disciplinata, cu spirit de echipa
- orientare catre client
- bune abilitati de comunicare
- cunoasterea tehnicilor si procedurilor de lucru specifice departamentului Front Office

RESPONSABILITATI:
- respecta standardele de calitate si procedurile de lucru specifice hotelului la care lucreaza
- Check-in; Check-out;
- gestioneaza rezervarile
- comunica cu celelalte departamente pentru a asigura satisfacerea cerintelor clientului
- ofera clientului informatii, rezolva solicitarile clientului
- se asigura de rezolvarea reclamatiilor
- primeste si distribuie corespondenta, mesajele si apelurile telefonice
- verifica si face inchiderea de zi; emite rapoartele specifice
- se asigura de o imagine impecabila a sa si a locului unde lucreaza ( receptie, lobby,etc)

BENEFICII:
- se discuta la interviu