Vizualizari
747

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

Nova Mama Mia Becicherec Mic a revenit în cursul acestei săptămâni acolo unde îi este locul, în Liga a 3-a. Campioana judeţului Timiş a disputat la Deva un meci de baraj cu campioana din Caraş-Severin, Metalul Oţelu Roşu, pentru accederea în eşalonul terţ al fotbalului românesc. "Bănăţenii din Câmpie" s-au impus cu 3-0 după un joc pe care l-au dominat de la început şi până la sfârşit.
Centea din penalty, Alin Molcuţ şi Mancaş au înscris golurile prin care Becicherecu Mic şi-a făcut reintrarea în circuitul de performanţă al fotbalului românesc.
“A fost un meci echilibrat în prima repriză, în care am controlat adversarul dar n-am reuşit să înscriem. În partea secundă am început foarte bine, după ce le-am spus băieţilor că trebe să învingem, că un an am muncit pentru a promova, şi chiar din primul minut am izbutit să marcăm, dintr-un penalty corect acordat. Am avut o scurtă perioadă, de 10 minute de cădere, dar băieţii şi-au revenit şi au reuşit să înscrie de încă două ori, dar să se şi impună printr-o dominare netă. Poate că mai puteam să înscriem, dar per total suntem foarte mulţumiţi. Victoria este meritată! Mulţumesc elevilor mei pentru efortul depus şi domnului primar, care ne-a ajutat pentru a obţine această performanţă, promovarea”, a spus la final Sorin Bălu, antrenor Becicherecu Mic.