Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.

Rugbystii timisoreni s-au remarcat in Challenge Cup

acum 1 deceniu si 6 luni
775

Devenit o sursa importanta de jucatori pentru echipa nationala, Rugby Club Municipal Universitatea Timisoara si-a trimis reprezentantii si la meciul de Cupa Challenge pe care selectionata Stejarilor Bucuresti l-a disput sambata, pe arena Arcul de Triumf, in compania francezilor de la Stade Francais. Cu toate ca au pierdut aceasta partida, scor 20-29, Burcea, Lemnaru si Calafeteanu au lasat o buna impresie, marcand impreuna 16 puncte.
Eugen Apjock a convocat nu mai putin de sapte jucatori de la RCM pentru confruntarea cu puternica formatie din Hexagon, insa numai patru dintre ei au jucat. Stelian Burcea s-a numarat printre titulari, el reusind chiar sa deschida scorul cu un eseu marcat in minutul 3! La randul sau, aripa Madalin Lemnaru a culcat balonul in terenul de tinta advers la ultimul atac al primei reprize. Alte 6 puncte au fost obtinute de Valentin Calafeteanu, care a transformat doua lovituri de penalitate. Pentru "stejari" a mai punctat stelistul Danut Dumbrava (cele doua transformari ale eseurilor).
Pe toata durata reprizei secunde a evoluat si Catalin Fercu, un alt component de baza al RCM-ului din Timisoara, in vreme ce Marian Drenceanu a fost doar rezerva. Dorin Lazar si Gabriel Conache nu au prins lotul de 23.
Dupa primele trei etape, reprezentanta Romaniei in Challenge Cup ocupa locul 3 in grupa din care face parte, acumuland 4 puncte. Pana acum, stejarii au obtinut o victorie (20-19 cu Crociati Parma) su doua infrangeri (9-23 cu Leeds Carnegie si 20-29 cu Stade Francais). In runda cu numarul 4, selectionata noastra va evolua la Paris, in fieful liderului, partida programata pe 19 decembrie.