Euroinstal - Aeroterme si convectoare, Aparate de aer conditionat, Boilere, Calorifere, Cazane, Centrale termice, Panouri radiante, Panouri solare, Pompe de apă, hidrofoare, Pompe de caldura, Radiatoare, Sobe si seminee, Termostate, Tevi si robineti, Ventilatoare

Victorie mare la Craiova pentru CSM Lugoj

acum 1 deceniu si 1 luna
700

Un pas mai aproape de ]ndeplinirea obiectivului. CSM Lugoj a reușit o victorie importantă, pe terenul celor de la SCMU Craiova, în cadrul manșei secunde a duelului din prima fază a play-off-ului. După ce în weekend au fost înfrânte pe teren propriu, cu 2-3, lugojencele s-au impus în Bănie cu 3-0.
După un meci mai puțin reușit în weekend, pe teren propriu, soldat cu un eșec în fața Craiovei, voleibalistele din Lugoj au început decise cea de-a doua manșă, derulată în Bănie. Bănățencele au câștigat primul set cu 25-19, reușind o prestație excelentă și în cel de-al doilea act, unul în care gazdele au oferit o replică mai puternică: 25-22. Cu moralul la cote ridicate, CSM Lugoj a reușit să rezolve soarta meciului încă din setul al treilea, adjudecat cu 25-20.
3-0 pe seturi la Craiova, rezultat ce le menține pe lugojence în cărți pentru calificarea în faza următoare, meciul decisiv urmând a se disputa duminică, de la ora 18.30, în sala „Ioan Kunst Ghermănescu”.
CSM Lugoj a abordat meciul de la Craiova în formula Diana Tătaru, Milicia Trojancevic, Laura Lungu, Ivana Radonjic, Ioana Tomic, Daniela Lupescu, Milena Matic (libero).