Vizualizari
1016

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

Cel mai bun rezultat de pana acum pentru sportul timisean in primul an al ciclului olimpic care se va incheia in 2012, la Londra, a fost inregistrat de atleta Adelina Pastor. Sportiva legitimata la CSM Timisoara si LPS Banatul a castigat medalia de bronz la Campionatele Mondiale pentru juniori desfasurate zilele trecute in Italia, la Bressanone.
Eleva reputatului tehnician Ioan Damaschin s-a clasat pe locul 3 cu stafeta Romaniei in proba de 4x400 metri. Adelina a evoluat si in finala probei de 400 m, unde a obtinut al cincilea timp (55,59 secunde), imbunatatindu-si cu 2 secunde rezultatul de la campionatele nationale.
Demna urmasa a lui Florin Suciu in probele de viteza, Adelina Pastor a fost selectionata si in lotul care va reprezenta Romania la Festivalul Olimpic al Tineretului European de la Tampere.