Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.

Prima victorie pentru BC Timisoara

acum 8 ani si 4 luni
673

BC Timișoara a obținut prima victorie stagională. Alb-violeții, cu antrenor și doi jucători noi, au depășit pe Gaz Metan Mediaș, scor 92-86, într-o partidă contând pentru etapa a 7-a din sezonul regulat al Ligii Naționale. Partida a avut loc la Sala Constantin Jude din Timișoara. BCT a condus întreg meciul: 6-1, 33-23, 47-42, la pauza mare și 73-61, după trei sferturi, dar sibienii au revenit în ultimele minute, au redus diferența la patru puncte și au provocat un final cu multe faulturi, în încercarea de a egala.
Inutil, banatenii au obtinut victoria cu 92-86, prima din acest campionat dupa o serie de sase jocuri fara victorie.
Vujadin Subotic a fost omul meciului si are o poveste speciala. El a susținut ultimul meci oficial pe data de 18 aprilie anul curent. Jucatorul din fosta Iugoslavie a avut atunci 14 puncte și 4 pase decisive în meciul pierdut de CSM CSU Oradea (în Meciul 3 al seriei de playoff disputate) în compania Stelei CSM EximBank București, scor 86-91. Muntenegreanul nu a mai disputat niciun joc oficial de atunci. Au trecut aproape șapte luni de la acea partida. O perioadă foarte lungă, însă nu suficientă pentru a-i limita productivitatea ori talentul lui Vuja.
Subotic a debutat pe 7 noiembrie pentru BC Timișoara. El a contribuit la primul succes al alb-violeților în acest sezon competițional. Subotic a avut 4/6 la aruncările de pe semicerc, 6/11 la cele din interiorul semicercului și 4/4 la linia de pedeapsă pentru un total de 28 puncte. El a adăugat 4 recuperări și 3 pase decisive cu 2 posesii pierdute pentru 26 la eficiență.