Oferim publicitatea online prin intermediul site-urilor: timisoreni.ro, ​bucuresteni.ro, ​aradeni.ro, ​roportal.ro, ​clujeni.com, ​ghid-constructii.ro etc, medicina-umana.ro si constanteni.ro suport clientului pentru o promovare de calitatea in mediul online.

Unirea Cerneteaz are „lipici” la trofee. A pastrat Cupa de Iarna

acum 1 deceniu si 6 luni
925

A 16-a ediţie a Cupei de Iarnă la minifotbal, competiţie rezervată echipelor ce evoluează în Campionatul Judeţean, a fost extrem de colorată şi spactaculoasă. 28 de echipe au participat în faza grupelor, care s-a disputat în patru localităţi din Timiş. Cele mai bune 8 grupări şi-au disputat apoi faza finală în Sala Constantin Jude.
În deschiderea sferturilor, Unirea Cerneteaz a trecut cu 1-0 de Tricoul 1 Iunie, Răzvan Anghel, un jucător făcut parcă pentru jocul de minifotbal făcând diferenţa. A urmat Ciacova - Biled, scor 5-1, Flavius Ion reuşind nu mai puţin de 4 goluri. Şi au început meciurile dramatice...
Topolovăţ a învins la Mare luptă Foeniul care conducea la pauză şi a irosit un 7 metri în ultima fază a partidei, 2-1. Emoţii mari şi la meciul ASU Poli - Sânpetru. "Oaspeţii" au condus cu 2-0, dar experimentaţii Gălan şi Varga au egalat, împinşi de la spate de un public fantastic şi s-a ajuns la lovituri de departajare. Plavii au mers mai departe...
"Loteria" avea să se prelungească şi în semifinale. Ciacova a condus prin dubla lui Flavius Ion deţinătoarea trofeului, Unirea Cerneteaz, dar aceasta u revenit şi a câştigat biletepe pentru finală de la punctul cu var. Apoi, Sânpetru a trecut în aceeaşi manieră de Topolovăţ, dar datorită portarului Claudiu Martescu, un extraordinar jucător de minifotbal.
Topolovăţ a trecut apoi cu 5-2 în meciul pentru locul 3 de Ciacova, iar Unirea Cerneteaz nu a avut probleme în finala Mare. 2-0 cu Sânpetru (goluri Mingea şi Rusu) şi Cupa a rămas în Cerneteaz.
Remus Ciui şi Flavius Ion au fost golgheterii competiţiei, cu 8 goluri fiecare, iar Claudiu Martescu a fost desemnat cel mai bun portar al turneului.