Anunt Diamant Timisoreni.ro - publicitate online

Oferim publicitatea online prin intermediul site-urilor: timisoreni.ro, ​bucuresteni.ro, ​aradeni.ro, ​roportal.ro, ​clujeni.com, ​ghid-constructii.ro etc, medicina-umana.ro si constanteni.ro suport clientului pentru o promovare de calitatea in mediul online.

Victorie clara si cu Roma! Timisoara Saracens victorie pe linie in preliminariile Challenge Cup

acum 8 ani si 4 luni
782

Timișoara Saracens RCM-UVT a învins echipa italiană Fiamme Oro Rugby Roma cu scorul de 35-14 (12-0), sâmbătă, pe Stadionul Dan Păltinișanu, în Grupa preliminară B a Cupei Challenge la rugby. A fost a treia victorie din tot atatea posibile in aceasta competitie pentru banateni, care s-au calificat in barajul de accedere in grupele principale ale competitiei, indiferent de ultimul rezultat din faza grupelor preliminarii.
Bănățenii au marcat patru eseuri și au obținut astfel și punctul bonus ofensiv. Timișoara Saracens și-a asigurat calificarea în baraj după doar trei meciuri, toate câștigate fără emoții.
Cu Fiamme Oro, timișorenii au marcat două încercări în prima repriză, s-au desprins clar după pauză, dar au cedat teren pe final, permițând italienilor să revină pe tabelă.
Paula Kinikinilau (10), Vasile Rus (40), Tangimana Fonovai (49), Brian Sefanaia (52) au semnat eseurile gazdelor, trei fiind transformate de Vali Calafeteanu (11, 50, 53), care a reușit și să marcheze și din trei lovituri de pedeapsă (41, 56, 65).
Italienii au beneficiat de două eseuri de penalizare (70, 80+4), ambele transformate de Macol Azzolini (71, 80+5).
Timișoara Saracens: Gigi Militaru, Andrei Rădoi, Alexandru Țăruș, Dorin Lazăr, Marian Drenceanu, Randall Morrison, Daniel Ianuș, Vasile Rus, Valentin Calafeteanu, Jack Umaga, Paula Kinikinilau, Manumua Tevita, Mădălin Lemnaru, Vlăduț Zaharia, Stephen Shennan. Antrenor: Grainger Heikell.
Au mai jucat: Eugen Căpățână, Marian Gorcioaia, Jody Rose, Fonovai Tangimana, Brian Sefanaia, Sione Taupaki, Samuel Mariș.