Salsa Rebels Timisoara ofer cursuri de salsa, bachata, kizomba si cha cha.

A treia victorie pentru BCM Tymes... RAPID cu 90-63

acum 9 ani si 4 luni
816

BCM Tymes Politehnica Timișoara a învins convingător pe Rapid București, într-un meci din cadrul primei ligi de baschet feminin. Este a treia victorie pentru echipa bănățeană, dar prima pe teren propriu, venită după succesele de la Oradea și Satu Mare. Partida a fost controlată categoric de elevele lui Kolarevic, care au reușit un prim sfert de excepție, 32-12.
S-a încheiat 90-63, într-un joc în care au evoluat și jucătoarele violete ce nu prea au prins minute pe teren până acum. Marcatoarele formației timișorene au fost: Pesovic – 23, Karakasevic – 16, Moraru – 11, Erak – 10, Krnjetin – 9, Dumitrache – 8, Stoiedin – 7, Zidaru – 4, Ștefan – 2. Adina Stoiedin s-a mai remarcat cu 11 recuperări, iar Karakasevic cu 10, aceasta din urmă reușind astfel un double-double.
Următorul meci pentru BC Tymes este programat în data de 1 noiembrie, tot pe teren propriu, cu Nova Vita Târgu Mureș.