Oferim publicitatea online prin intermediul site-urilor: timisoreni.ro, ​bucuresteni.ro, ​aradeni.ro, ​roportal.ro, ​clujeni.com, ​ghid-constructii.ro etc, medicina-umana.ro si constanteni.ro suport clientului pentru o promovare de calitatea in mediul online.

Au ratat finala

acum 1 deceniu si 6 luni
830

RCM Universitatea Timisoara s-a batut cu Steaua Bucuresti pentru un loc in finala Cupei Romaniei la rugby, insa a pierdut la mare lupta meciul disputat sambata, pe arena Arcul de Triumf din capitala. Fara aportul jucatorilor convocati la echipa nationala pentru barajul cu Uruguay de calificare la Campionatul Mondial, trupa antrenata de Alexandru Domocos a fost invinsa cu 17-23, dupa ce a marcat primul eseu al partidei.
Galben-albastrii au aratat o cu totul alta atitudine in joc fata de precedentele confruntari din acest sezon cu vicecampioana Romaniei, semn ca la anul ar putea emite pretentii la un loc pe podium, asa cum isi doresc oficialii clubului.
Cu Fercu, Burcea, Calafeteanu si Lemnaru pe teren probabil altfel ar fi stat lucrurile in acest meci, in conditiile in care Steaua are doar trei internationali, insa federatia de specialitate a fost de neclintit in demersul sau, pentru a nu risca o accidentare inaintea importantului duel cu sud-americanii.
Desi banatenii au fost cei care au punctat primii, scorul pauzei a fost 15-10 in favoarea stelistilor. In repriza secunda, RCM a mai marcat un eseu, punand presiune pe adversari. Gazdele au concretizat insa cateva actiuni de atac impunandu-se in final cu 23-17.
In cealalta semifinala, campioana CSM Stiinta Baia Mare a invins cu 32-27 pe CSM Bucuresti. Castigatoarea Cupei Romanei la rugby se va decide pe 6 decembrie.