Timisoara

Anunt Diamant Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat

Alexandru Mușătoiu Cabinet de Avocat Timișoara - Alexandru Mușătoiu este membru al Baroului Timiș. Cabinetul de avocat a fost fondat în anul 2006, poziționându-se în segmentul cu cei mai buni și serioși avocați din Timișoara.

Apartine de
Directia Judeteana pentru Sport si Tineret TIMIS (D.J.S.T.)
Vizualizari
899

Voteaza & Distribuie

Prezentare stire sportiva

FC Timisoara mai pastreaza doar sanse teoretice de a prinde primavara in Europa League, dupa ce joi seara a fost invinsa cu scorul de 1-3 pe terenul belgienilor de la Anderlecht Bruxelles. Cu 2 puncte din patru meciuri, vicecampioana Romaniei la fotbal depinde acum nu doar de fortele proprii dar si de rezultatele adversarelor in ultimele doua etape din faza grupelor.
Fara gol marcat la Timisoara, in urma cu doua saptamani, cele doua echipe au fost de data aceasta ceva mai inspirate in fata portii. Suarez a deschis scorul in minutul 30, dintr-un penalty acordat pentru un fault in careu asupra sa comis de Maxim. Replica banatenilor a venit imediat dupa pauza, cand Winston Parks a obtinut egalarea cu o lovitura de cap excelent plasata.
Extaziati peste masura, suporterii timisoreni au uitat de restrictiile impuse de UEFA si au sarbatorit intr-un mod neadecvat aceasta reusita. Spre uimirea lui Michel Platini, mai multe torte aprinse au ajuns in teren, iar partida a fost intrerupta cateva minute.
Euforia s-a stins repede, dupa o noua gafa a defensivei timisorene, taxata promt de Boussoufa. Si ca umilinta sa fie totala, in minutul 5 al prelungirilor, Legear a marcat golul de 3-1 pentru Anderlecht, pe contraatac.
Pentru a mai spera la o calificare miraculoasa in fazele superioare ale acestei competitii, Alexa si colegii sai au nevoie de doua victorii in partidele pe care le vor disputa pe 2 decembrie, acasa cu Ajax Amsterdam, si 17 decembrie, in fieful echipei Dinamo Zagreb, dar si ca olandezii sa piarda confruntarea din ultima etapa de pe teren propriu cu Anderlecht. Ajax are in acest moment 8 puncte, gratie succesului obtinut in Croatia, scor 2-0. Dinamo Zagreb este complet scoasa din calcule dupa ce i-au fost luate cele 3 puncte in urma incidentelor de la Timisoara provocate de proprii fani.