Salsa Rebels Timisoara ofer cursuri de salsa, bachata, kizomba si cha cha.

Doar o victorie de primna liga in weekend

acum 9 ani si 4 luni
779

Echipa de volei feminin CSM Lugoj a pus capăt seriei de patru înfrângeri la rând, după victoria, scor 3-1, cu penultima clasată din divizia A1, Unic Piatra Neamţ. Lugojencele profită de eşecul scotnat al formaţiei SCMU Craiova, în deplasare la Blaj, şi revin pe poziţia a 8-a în clasament. Succesul a fost singurul a unei echjipe din Timiș în acest weekend. În ultima etapă a turului, CSM Lugoj va evolua pe terenul formaţiei CSM Târgovişte.
Echipa de handbal masculin CH Politehnica Timişoara a încheiat anul 2014 cu o înfrângere, suferită ieri pe terenul formaţiei Dunărea Călăraşi, în etapa a 15-a din Liga Naţională. Nou-promovata, antrenată de Aihan Omer, s-a impus cu 28-25, în ciuda unei evoluţii bune a timişorenilor, în prima repriză. Formaţia antrenată de Constantin Ştefan a obţinut un singur succes în ultimele cinci runde şi s-a îndepărtat de play-off.
Echipa de baschet masculin BC Timişoara a pierdut în faţa campioanei CSU Ploieşti în sala Constantin Jude, un meci în care antrenorul Dragan Petricevic nu l-a putut utiliza pe cel mai bun om al echipei, Zlatko Jovanovic. „Prahovenii” s-au impus cu 98-79, desprinderea fiind produsă în sfertul al patrulea.
Goldiş ICIM Arad s-a impus în derby-ul vestic din Liga Naţională de baschet feminin în la sala „Constantin Jude” din Timişoara. Vicecampioana en-titre a trecut de Tymes Politehnica, scor 82-65.