Brol Medical Center este o clinica privata situata in centrul orasului Timisoara cu o experienta de peste 21 ani in chirurgia estetica, infiintata in 1996.

Eşec amar pentru BCM Danzio

acum 1 deceniu si 6 luni
761

Meci direct pentru locul 6 înainte de play-off, încheiat trist de BCM Danzio. Prim-divizionara de baschet feminin a fost condusă în primele două sferturi, iar în al treilea adversarul, CSB Teleorman avea chiar şi 17 puncte avas. Gazdele au remonstat incredibil, au preluat conducerea, s-au dus şi la două puncte în sfertul patru, dar au pierdut în ultimele minute, 74-78.
Tiffany Brown a fost cea mai bună marcatoare a partidei, reuşind 23 de puncte. De la gazde s-au mai remarcat Adina Stoiedin, 18 puncte, Maric – 11 şi Pesovic, 10 puncte şi 8 recuperări. Alexandria a jucat doar cu 5 jucătoare, olus o rezervă care a stat pe teren 5 minute, dar şi în aceste condiţii, spiritul de echipă şi unitatea sportivelor, chiar şi a celor de pe bancă a fost mult mai bună. Georgiana Rus a adunat 21 de puncte, în timp ce Ashley Arlen a reuşit un double-double cu 15 puncte şi 13 recuperări. Danzio a recuperat puţine mingi – doar 29, pierzând baloane uşoare şi ratând din poziţii bune, în timp ce Alexandria a recuperat 38 de mingi (16 ofensiv), adunând şi 7 triţe, faţă de doar 3 ale gazdelor, în contul lui Tiffany Brown.