Euroinstal Timisoara - boilere, centrale termice, sisteme de incalzire

HC Giroc se impune la 11 goluri

acum 1 an si 3 luni
950

Duminica 14.10.2012, de la ora 14:00 HC Giroc a jucat pe teren propriu in compania echipei aradene din Santana. Gazdele veneau dupa 3 victorii consecutive si aveau ca si obiectiv pentru acest meci victoria, iar acest lucru l-au demonstrat inca din debutul meciului, cand au reusit sa-si impuna jocul, controland repriza pe toata durata celor 30 de minute, reusind la pauza sa conduca cu 15-11.

In repriza secunda jucatorii de la HC Giroc au reusit sa arate ca au abilitati tehnice si au oferit publicului prezent un spectacol handbalistic presarat cu scheme tehnice si finalizari a fazelor cu reusite foarte tehnice. La sfarsitul celor 60 de minute de joc, gazdele au consemnat a 4 a victorie consecutiva din acest sezon si pornesc cu un moral ridicat pentru infruntarea de saptamana viitoare de la Sannicolau.