Brol Medical Center este o clinica privata situata in centrul orasului Timisoara cu o experienta de peste 21 ani in chirurgia estetica, infiintata in 1996.

„Leii” raman in cursa pentru caştigarea Cupei

acum 1 deceniu si 11 luni
863

Cu emoţii, dar meritat! După o victorie la doua două puncte acasă, Baschet Club Timişoara a revenit în ultimele minute ale returului sferturilor de finală ale Cupei României la baschet masculin, de la 60-68 pentru a se impune cu 76-73 în faţa incomodei CSU Atlassib Sibiu. Astfel, gruparea bănăţeană merge în faza Final 4 a competiţiei, pe care au câştigat-o în 2010.
Cel mai bun marcator al “leilor” şi unul dintre motoarele principale ale acestui joc a fost căpitanul Robert Sarovic, 19 puncte. Zlatko Jovanovic şi-a revenit pe parcurs şi a totalizat 18 puncte pentru BCT. Gazdele, deşi au pierdut, au avut doi marcatori mai buni. Devon Austin (26 puncte), totodată şi coşgheterul partidei, şi Lee Christopher (24), cel mai bun marcator din tur apropiindu-se la un punct de numărul de reuşite de la Timişoara.
“Leii” nu vor avea parte de prea multă odihnă după acest joc. Luni, la Timişoara vine campioana CSU Ploieşti, pentru partida restanţă din turul campionatului.
„Au fost două meciuri foarte dificile şi mă bucur că am reuşit să le câştigăm pe ambele. Sibiul a jucat foarte bine şi cred că eu, colegul meu de la CSU, Miodrag Perisic, şi echipele noastre am reuşit să oferim un spectacol atractiv. Adversara noastră este o echipă foarte competitivă, care va pune probleme mari în returul campionatului. Băieţilor mei le spun un mare BRAVO: au avut energie, inimă şi au luptat ca nişte bărbaţi adevăraţi. Mă bucur că nu şi-au pierdut încrederea şi concentrarea, chiar dacă am avut un start ceva mai slab. Ei ştiu că un meci durează 40 de minute, aşa că au continuat să lupte şi să facă lucrurile pe care le-am exersat la antrenamente. Bravo, încă o dată”, a spus Srdjan Jovanovic, antrenor BC Timişoara.