Brol Medical Center este o clinica privata situata in centrul orasului Timisoara cu o experienta de peste 21 ani in chirurgia estetica, infiintata in 1996.

Poli face 5 din 5 pe semicerc!

acum 9 ani si 6 luni
767

CH Politehnica a ajuns la cinci victorii consecutive şi a urcat provizoriu pe locul al treilea în clasamentul Ligii Naţionale de handbal maculin. Formaţia timişoreană a trecut de Pandurii Târgu Jiu cu 31-28, după un meci de mare luptă în care desprinderea s-a produs în ultimele minute de joc, formaţia bănăţeană având un trio formidabil, Chikovani - Grigoraş - Fenici, ei reusind 28 din cele 31 de goluri ale echipei.
La pauză s-a intrat cu egalitate la 13, după ce „alb-violeţii” au reuşit să conducă în câteva rânduri, dar nu la o diferenţă mai mare de două lungimi.
La reluare, vizitatorii au fost cei care au mers la un avans de două goluri (15-13, minutul 32), dar CH Poli, cu Grigoraş şi Chikovani în mare formă, a restabilit egalitatea în scurt timp. Până pe final a fost un echilibru aproape total, la care a contribuit şi portarul gorjenilor, Şelaru care a strâns 14 intervenţii salvatoare.
Desprinderea decisivă a fost adusă de căpitanul Cristian Fenici, 30-27, când mai erau 90 de secunde din timpul de joc, insuficient pentru Pandurii pentru a încerca să scoată măcar un rezultat de egalitate. CH Poli, cu un total de şapte victorii, din care cinci consecutive, urcă pe ultima treaptă a podiumului, dar are un meci în plus faţă de HC Odorhei şi Dinamo. Principalii marcatori pentru trupa antrenată de Pero Milosevic, în meciul cu Pandurii, au fost Chikovani – 11 goluri, Grigoraş – 10 goluri şi Fenici – 7 goluri. De la oaspeţi s-au remarcat Ţuţu – 11 reuşite şi portarul Şelaru – 14 intervenţii.
Pentru CH Poli urmeaza derbiul Banatului, cu HC Adrian Petrea, programat la Resita, joi, 22 octombrie.